Главная > Auto zinas > Latvijas policija nav pret Waze lietotni

Latvijas policija nav pret Waze lietotni


14-03-2023, 12:23. Разместил: alexpuskins
Latvijas policija paudusi atbalstu navigācijas lietotnes Waze lietošanai Latvijas autovadītāju vidū. Waze ļauj lietotājiem atzīmēt policijas patruļu un fotoradara atrašanās vietas, ļaujot citiem autovadītājiem izvairīties no ātruma pārsniegšanas un ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.
Kārtības policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs sacīja, ka pats ir Waze lietotājs un uzskata tā lietošanu par lietderīgu. Viņš arī norādīja, ka pat tad, ja fotoradara priekšā ir brīdinājuma zīmes, autovadītāji tik un tā pārkāpj noteikumus un tiek pieķerti par ātruma pārsniegšanu.

Kā vēsta portāls lsm.lv, Latvijas policija neiebilst pret to, ka Latvijas autovadītāji izmanto Waze navigācijas aplikāciju, kurā atrodama informācija par policijas patruļām un fotoradariem uz ceļiem. Kārtības policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs intervijā Latvijas Radio Krustpunktā sacīja, ka Waze izmantošana ir apsveicama, taču pati policija savu patruļu atrašanās vietu neatzīmēs.

Latvijas Valsts ceļi arī sadarbojas ar Waze Waze Connected Citizens programmas ietvaros, lai uzlabotu Latvijas ceļu savienojamību. Projekta ietvaros LVC no Waze lietotājiem saņems anonimizētu informāciju par negadījumiem un satiksmi uz ceļiem, kā arī dienestam tiks nodrošināti LVC ceļu sensoru dati, ceļu remontdarbu ziņojumi un cita informācija.

Waze ir pasaulē lielākā navigācijas lietotne ar aktīvu lietotāju kopienu, kurā ir vairāk nekā 40 miljoni cilvēku. Uzņēmums pieder interneta gigantam Google.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Вернуться назад